Szukaj


drukuj pdf
Instalacja strony w Internecie
Jak zainstalować swoją stronę?
Utworzyłeś już stronę na swoim lokalnym komputerze i chcesz, aby była dostępna publicznie. W tym celu musisz przekopiować zawartość swojej strony na nasze serwery. Skorzystaj z protokołu FTP ( File Transfer Protocol). Ten system transmisji plików odbywa się za pośrednictwem programów, tzw. klientów FTP.

Co to jest program FTP?
Programy FTP nazywane klientami FTP, to graficzne programy ułatwiające transmisję plików poprzez FTP. Są dostępne dla praktycznie wszystkich systemów operacyjnych ( Windows, Linux, Mac).

Aby połączyć się
Aby przesłać pliki na nasze serwery, musisz wykorzystać kody dostępu, które otrzymałeś od nas w mailu informującym o aktywacji usługi, np. [OVH-720]twoja_domena_com ( w przypadku usługi 720Plan). Wiadomość ta zawiera wszystkie informacje niezbędne do połączenia się z serwerem FTP. Informacje są zawarte w mailu w następującej formie:
Aby wgrać stronę na serwer należy połączyć się ze swoim kontem za pomocą protokołu FTP:
(Uwaga: Dane powinny być umieszczone w katalogu www)
Serwer ftp : ftp.clusterXXX.ovh.net (lub ftp.twoja_domena)
Login : twój_login_FTP
Hasło : twoje_hasło

Katalog (opcjonalnie): www


Nazwę swojego klastra znajdziesz w managerze v3 po wybraniu serwera w sekcji Serwer wirualny, Podsumowanie.

Połączyłeś sie z serwerem. Widzisz wszystkie katalogi znajdujące się na Twoim koncie. Musisz dwa razy kliknąć na katalog www i przenieść tam swoje dane. Nie zapomnij zmienić nazwy Twojej głównej strony na index.html.

Dzięki tym informacjom, będziesz mógł skonfigurować swojego Klienta FTP. Ze względu na ogromną ilość tych programów, nie jesteśmy w stanie opisać dokładnego funkcjonowania każdego z nich. Zazwyczaj występuje okno pionowo podzielone na dwie części. Jedna z tych części reprezentuje Twój komputer lokalny, druga Twoją przestrzeń www na naszych serwerach. Wystarczy wybrać plik/pliki, które chcesz przesłać i przenieść je na drugą część okna lub klinąć na 'Wyślij'.