Szukaj


drukuj pdf Polish
Sposoby używania jądra na serwerze OVH

Jądro Linux (kernel) to część serwera dedykowanego łącząca sprzęt z systemem (Linux). Jest to program, który zajmuje się uruchamianiem serwera i pozwala z niego korzystać. Kernel jest całkowicie niezależny od systemu operacyjnego zainstalowanego na serwerze (RedHat, Debian, Fedora). Jego rozwój jest całkowicie niezależny i jak każdy program, jest on regularnie aktualizowany. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na oficjalnej stronie.

OVH proponuje dwa sposoby uruchamiania i aktualizowania jądra na serwerze dedykowanym. Są to:

  • Netboot
  • instalacja na dysku twardym.

Netboot

Netboot to technologia używana przez OVH, która pozwala na uruchamianie jądra Linux na serwerze dedykowanym z sieci. Po ukazaniu się nowego kernela OVH kompiluje nową wersję i umieszcza ją w sieci. Wystarczy skonfigurować serwer w taki sposób, aby uruchamiał się z tego nowego jądra i wykonać reboot serwera. Następnym razem serwer uruchomi się z nowego jądra. Jest to prosty i szybki sposób na regularne aktualizowanie jądra na serwerze.

Więcej informacji na temat opcji Netboot znajdziesz w tym przewodniku: KernelNetboot

Uruchamianie z dysku twardego

Jeśli nie chcesz korzystać z funkcji Netboot, OVH daje Ci do dyspozycji wstępnie skompilowane obrazy ostatniej wersji jądra. W tym przypadku wystarczy zainstalować obraz odnowszący się do konfiguracji na Twoim dysku twardym, a następnie skonfigurować serwer w taki sposób, aby serwer uruchamiał się z jądra na dysku twardym. Wybierając ten sposób, musisz sprawdzać, czy jądro jest zaktualizowane.

Więcej informacji na temat tej opcji znajdziesz w tym przewodniku: ZainstalujKernelOVH