Szukaj


drukuj pdf Polish
Parametry konta 60free

1. Moja stronka jakastam.ovh.org jest taka fajna i odwiedza ją tyle ludzi, ale skończyło mi się miejsce na koncie/w bazie. Czy moge prosić o powiększenie konta/bazy o X megabajtów?

Nie. Parametry konta 60free zostały tak dobrane, aby były wystarczające dla większości użytkowników, ale nie stanowiły konkurencji dla płatnej ofert firmy OVH. Jeżeli Twoja strona przekracza parametry konta 60free, może pora pomyśleć o wykupieniu płatnego hostingu? :-)

2. Do działania mojego serwisu potrzebne jest włączenie opcji 'jakas_opcja' w Apache/MySQL/PHP. Czy jest możliwe włączenie tej opcji w serwisie 60free?

Oczywiście, jest możliwe. Propozycję włączenia tej opcji proszę zgłosić na forum. Jeżeli większość użytkowników stwierdzi, że chce mieć taką opcję to prawdopodobnie będzie ona włączona. Proszę jednak pamiętać, że są wyjątki - funkcje które mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa serwisu na pewno nie będą obsługiwane.

3. Do działania mojego serwisu potrzebne jest włączenie opcji 'jakas_opcja' w Apache/MySQL/PHP, a jest napisane, że nie będzie ona włączona z jakichś tam powodów. Czy mogę prosić o włączenie jej na chwilę, żebym mógł wprowadzić zmiany?

Nie. Jeżeli nie jest włączona standardowo i Administrator z jakichś powodów odmawia jej włączenia, to na pewno nie będzie robił wyjątków dla pojedynczych użytkowników.

4. Moja strona nie działa z opcją 'safe_mode' PHP. Czy jest możliwe jej wyłączenie?

Dopóki nie znajdziemy dobrego sposobu na zabezpieczenie kont to 'safe_mode' będzie włączone. Nie ma problemów z funkcjonalnością konta z włączonym 'safe_mode', wymaga to jedynie trochę więcej nakładu pracy!

5. W PHP nie działa funkcja 'mail()'. Czy można ją włączyć?

Serwis 60free nie umożliwia wysyłania email'i bezpośrednio z serwera 60free. Jeżeli chcemy wysyłać pocztę z 60free to proszę korzystać z innych serwerów poczty przez SMTP. Można znaleźć gotowe moduły w PHP.

6. Jaka jest ścieżka do bibliotek PEAR?

/usr/local/php5/lib/php oraz /usr/local/php4/lib/php

7. Czy planujecie wprowadzenie limitu transferu/limitu pasma/limitu liczby plików?

Nie.