Szukaj


drukuj pdf Polish
Problemy z http

1. Zainstalowałem swoją stronę na 60free, jednakże dostaję błąd 40X!

Tylko pliki znajdujące się w katalogu '/www' są udostępnione przez http. Jeżeli chcemy, aby nasza strona była dostępna publicznie należy ją umieścić w katalogu '/www'.

2. Dlaczego uruchamiając skrypt dostaje błąd 500 - 'Server Error'?

Z powodów bezpieczeństwa pliki skryptów nie zostaną wykonane, jeżeli posiadają uprawnienia do zapisu dla grupy lub dla wszystkich. Aby skrypt wykonywał się poprawnie musi posiadać uprawnienia <=755. Restrykcje te dotyczą również katalogów w których te skrypty się znajdują. Patrz 'chmod' na http://www.google.pl/.

3. Dlaczego wchodząc na stronę otrzymuję błąd 500 - 'Server Error'?

Jeżeli wchodząc na stronę otrzymujesz komunikat o błędzie wewnętrznym serwera, należy sprawdzić czy w katalogu zawierającym plik do którego się odwołujemy nie ma pliku '.htaccess'. Jeżeli nie używamy pliku '.htaccess' należy go po prostu usunąć lub wyczyścić. Dozwolone opcje 'override' dla pliku '.htaccess' to opcje z grupy 'AuthConfig' oraz 'FileInfo'.
Proszę również pamiętać, że plik '.htaccess' jest plikiem ukrytym i w większości klientów FTP nie jest standardowo widoczny. Proszę przełączyć klienta FTP w tryb pokazywania plików ukrytych i dopiero wtedy sprawdzić, czy nie ma niepotrzebnego pliku '.htaccess'.

4. Dlaczego dostaje błąd 403 - 'Zabroniony dostęp', jeżeli próbuje się dostać do katalogu 'katalog' poprzez wywołanie 'http://mojekonto.ovh.org/katalog'?

Jeżeli chcesz wejść do katalogu na stronie, to URL musi być zakończony znakiem '/' (slash). W tym wypadku poprawne odwołanie to: 'http://mojekonto.ovh.org/katalog/'. URL bez znaku '/' na końcu oznacza odwołanie do pliku a nie katalogu.