Szukaj


drukuj pdf Polish
Problemy z MySQL

1. Dlaczego nie mogę połączyć się z bazą danych?

Przede wszystkim czy zmieniłeś hasło dostępu do bazy danych? Chcąc korzystać z bazy danych MySQL w serwisie 60free po aktywacji konta należy zmienić do niej hasło poprzez managera. Poza tym należy pamiętać, że do serwera bazy danych 60free można się połączyć tylko z konta 60free.

2. Czy jest jakiś inny sposób dostępu do bazy danych niż ze skryptów? Czy jest jakiś panel ułatwiający działanie na bazie danych?

Do bazy danych jest także dostęp przez panel 'phpMyAdmin'. Jest on dostępny pod adresem: http://NAZWA_KONTA.ovh.org/phpmyadmin/.

3. Przy operacji INSERT/UPDATE/CREATE dostaje błąd 'Access denied'. O co chodzi?

Najprawdopodobniej przekroczyłeś maksymalny rozmiar bazy danych (4MB). Konto które przekroczyło quota bazy danych traci uprawnienia do operacji: INSERT, UPDATE, CREATE, CREATE TEMPORARY TABLES. Prawa zostaną przyznane z powrotem automatycznie, jak rozmiar bazy danych będzie mniejszy od 4MB.

4. Konfiguracja bazy danych: co wpisać w skryptach?

host = mysql.60free.ovh.org
nazwa bazy = taka_jak_nazwa_konta
nazwa użytkownika = taka_jak_nazwa_konta
hasło = (dla nowych kont należy zmienić: http://www.ovh.pl/managerv3/)

5. Założyłem konto, ale nie mogę utworzyć bazy danych, dlaczego?

Baza danych jest już utworzona. Jej nazwa jest identyczna z nazwą konta. Wystarczy tylko ją aktywować poprzez zmianę hasła. Można to zrobić z poziomu Managera.

6. Czy udostępniacie bazę danych z zewnątrz, dla konkretnego serwera?

Nie ma takiej możliwości. Baza danych dostępna jest tylko z poziomu phpMyAdmin i wybranych skryptów zamieszczonych na stronie serwisu.

7. Mam problem z polskimi znakami.

Jeżeli chcemy korzystać z polskich znaków, należy używać kodowania 'latin2' (lub utf-8) w bazie danych, logować się do phpMyAdmin z kodowaniem iso-8859-2 (utf-8). Po połączeniu się z bazą danych w php należy ustawić charset na 'latin2' (utf-8). Polecenie : 'set charset latin2' (utf-8).