Szukaj


drukuj pdf Polish
Skrypty PHP w 60free

Tworzenie skryptu PHPW celu uruchomienia skryptu PHP działającego w serwisie 60free, najpierw należy go stworzyć lokalnie. W dowolnym edytorze tekstowym otwieramy plik o nazwie index.php i w jego środku umieszczamy ciąg <? phpinfo(); ?>.
phpinfo() jest to funkcja języka PHP, która powoduje wyświetlenie konfiguracji środowiska PHP na serwerze.

Ładowanie pliku skryptu do serwisu 60free

Plik index.php należy załadować poprzez FTP do dowolnego podkatalogu w katalogu /www. Dla przykładu niech to będzie katalog 'test'.

Testowanie działania skryptuPo załadowaniu skryptu przez FTP możemy przetestować jego działanie wchodząc na stronę: http://mojekonto.ovh.org/test/index.php. Powinniśmy wtedy otrzymać stronę z konfiguracją PHP serwera 60free.
Jeżeli skrypt działa, wystarczy teraz tylko nauczyć się PHP i korzystać z niego na swoich stronach :-)

Błąd serweraJeżeli po wejściu na stronę, zamiast oczekiwanego wyniku otrzymasz komunikat o błędzie (najczęściej 'Błąd serwera - Error 500') oznacza to najprawdopodobniej, że posiadasz złe uprawnienia do pliku skryptu lub jego katalogu.
Aby skrypt wykonywał się poprawnie musi posiadać uprawnienia odczytu dla użytkownika i NIE posiadać uprawnienia do zapisu dla grupy oraz wszystkich (czyli <= 644 ). Dotyczy to zarówno plików skryptu jak i katalogu w którym się znajduje. Jeżeli nie orientujesz się dobrze w uprawnieniach plików polecamy lekturę z http://www.google.pl/ - zapytanie 'chmod'.