Szukaj


drukuj pdf Polish
Aktualizacja Pleska

Ten przewodnik przedstawia etapy aktualizacji interfejsu Plesk i jego komponenty.

Aktualizacja Pleska pozwala korzystać z poprawionych błędów czy też wykrytych luk w systemie bezpieczeństwa a także nowo wprowadzonych opcji. Zachęcamy więc do regularnej aktualizacji Pleska.

W jaki sposób zaktualizować interfejs Plesk?

Po połączeniu sie do Pleska jako administrator (zobacz przewodnik WszystkoOPlesku) klknij na rubrykę 'Serwer' a następnie na ikonkę 'Aktualizacja'.

Wyświetli się lista dostępnych aktualizacji dla Twojego Pleska. Zalecane jest dokonywanie aktualizacji począwszy od najstarszej wersji Pleska aż do najnowszej.Czas ściągania może być dość długi więc musisz być cierpliwy.

Strona, która się ukaże przedstawia listę komponentów dostępnych dla tej wersji.Możesz również dla każdego z komponentów zobaczyć czy dyponujesz ostatnią jego wersją.
Możesz zaznaczyć wszystkie komponenety, które chcesz zaktualizować a następnie kliknij na przycisk 'Instaluj'.

Czas instalacji może być dość długi więc musisz być cierpliwy.

Następnie wyświetli się strona, na której zostaniesz poproszony o zatwierdzenie operacji aktualizacji Pleska. Możesz zaznaczyć, że chcesz otrzymać email po zakończeniu aktualizacji.
Po zakończeniu tej operacji możesz wykonać w ten sam sposób aktualizację Pleska do wyższej wersji.

Uwagi:
Jeśli rozpoczniesz kolejną aktualizację przed zakończeniem się poprzedniej to otrzymasz wiadomość o błędzie.
W przypadku zmiany wersji na inną, zostaniesz rozłączony i przy następnym połączeniu się z Pleskiem zostaniesz poproszony o zaakceptowanie ogólnych warunków korzystania z interfejsu Plesk.