Szukaj


drukuj pdf
Jak można wykorzystać telnet/ssh?

Ta opcja jest dostępna wyłącznie dla serwerów Pro, Business, Premium i starych ofert Plan. Wystarczy utworzyć połączenie telnet/ssh z Twoją domeną :
telnet ssh.clusterNNN.ovh.net
ssh ssh.clusterNNN.ovh.net


  • Jak sprawdzić numer klastra?
Numer klastra dla Twojego konta znajdziesz w managerze v3, Serwer wirualny: Program FTP. Nasz program FTP automatycznie przekierowuje się na stronę Twojego klastra.

  • Czym jest Telnet ?
Sesja Telnet pozwala użytkownikowi przejąć kontrolę nad zdalnym komputerem (uruchamiać programy, nawiązać kontakt z bazami danych, serwisami informacyjnymi, systemami zarządzania, itd., wszystkimi dostępnymi na zdalnym komputerze). Za pomocą oprogramowania Telnet użytkownik łączy się ze swojego stanowiska pracy z obcym komputerem, aby uruchamiać na nim programy, jeżeli, oczywiście, ma na to pozwolenie.

Systemy Windows: Istnieje wiele dostępnych programów bazujących na SSH. Jednym z bardziej popularnych jest PUTTY. Jest to darmowy program Telnet i SSH dla platform Win32, jak również emulator terminala xterm.

Więcej informacji: Używanie Putty

  • Czym jest ssh ?
SSH to program terminal, który szyfruje dane wysyłane i otrzymywane z innego systemu. Program SSH jest dostępny w różnych " wersjach " i bardzo łatwy w użyciu:
- pod linuxem: openssh
Darmowy pakiet OpenSSH realizuje szyfrowane połączenie pomiędzy dwoma komputerami, zapewniając bezpieczeństwo przesyłania danych, autoryzację połączeń i autentyfikację. Wielu użytkowników telnetu, rloginu, ftp i innych podobnych programów nie miało świadomości, że ich hasło jest przekazywne przez internet w postaci niezakodowanej. OpenSSH szyfruje cały przepływ danych (w tym hasła), aby skutecznie wyeliminować ukryty podsłuch, nieuprawnione przyłączenie i inne ataki na poziomie sieci. Co więcej, OpenSSH na liczne sposoby blokuje możliwości przebicia tunelu, jak również zapwenia różnorodne metody uwierzytelniania.

$ ssh twój_loginftp@ssh.clusterNNN.ovh.net
Password :hasło_ftp


UWAGA: Zabronione jest wykonywanie skryptów lub oprogramowania w background. (boty na irc, analizatory logów itp).