Szukaj


drukuj pdf
Prezentacja systemu Okillerd

Masz stronę internetową na serwerze wirtualnym. Aby:

  • rozdzielić prawidłowo miejsce na serwerze między użytkownikami,
  • zapewnić równy dostępu do zasobów,
  • wyeliminować ewentualne blokady serwera,

wprowadziliśmy system nadzoru Okillerd. Dzięki temu, Twoje strony są chronione przed błędami w skryptach innych użytkowników tej samej oferty hostingowej.

Powiadomienie Okillerd

Otrzymałeś e-mail od systemu Okillerd, ponieważ Twoje skrypty spowodowały przeciążenie serwera (pamięci, procesora) albo Twój skrypt mógł otwierać drogę do włamań na serwer.

Dlaczego?
'Twój skrypt funkcjonuje od dłuższego czasu, dlaczego dopiero teraz otrzymujesz powiadomienie?'
  • Twój skrypt używa bazy sql, do której od pewnego czasu jest więcej połączeń. Połączenia sql są dłuższe i dlatego wymagają większej ilości zasobów systemowych.
  • Czasem zdarza się, że wiele skryptów różnych użytkowników wymaga dużej ilości miejsca na serwerze, co powoduje, że serwer zwalnia, a czytanie i wykonywanie skryptu trwa dłużej niż zwykle.

'Twój skrypt wykorzystuje zbyt wiele zasobów systemowych. Spróbuj zoptymailzować swój skrypt'.
  • Być może jesteś w trakcie pisania i testowania nowego skryptu.
  • Możliwe, że przekraczasz sugerowaną pojemność bazy sql - Twoja baza jest zbyt duża, aby skrypt mógł ją odzyskać. Masz możliwość skorzystania z backupu: ZachowajBazeSql

Przekroczenie limitu zużycia pamięci
Skrypt, który został wykryty przez nasz system nadzoru, potrzebuje do funkcjonowania określonej pamięci. Na serwerze wirtualnym, skrypt ten nie może być używany, ponieważ pojemność pamięci musi być rozdzielona. W takim przypadku musisz tak przekształcić ten skrypt, aby zajmował mniej pamięci. Sprawdz swoje zmienne.


Przekrocznie limitu zużycia procesora
Skrypt, który został wykryty przez nasz system nadzoru, wykorzystał 100% wydajności procesora serwera przez czas dłuższy niż minuta. Masz do swojej dyspozycji całą wydajność procesora, ale przez dosyć krótki czas tak, aby usługi innych użytkowników działały prawidłowo. Nasz system wstrzymuje wykonanie tego skryptu, aby serwer nie został całkowicie przeciążony.

Wykonywanie nieautoryzowanego skryptu
Skrypt to aplikacja wykonywana na serwerze i umożliwiająca dostęp do niego. Źle napisany skrypt pozwala hackerom podszyć się pod Ciebie i dokonać modyfikacji na serwerze. Jeżeli spotaka Cię taka sytuacja, musisz sprawdzić swoje skrypty. Zapewne jeden z nich ma lukę w zabezpieczeniu. W takiej sytuacji usuń lub zmodyfikuj pliki na swoim koncie.