Szukaj


drukuj pdf
Opis

Kiedy należy zmienić hosting?

Wraz z rozwojem strony wzrasta ilość odwiedzin i generowany transfer. W pewnym momencie może również zabraknąć miejsca na pliki umieszczane w ramach przestrzeni www. Uwzgledniając takie sytuacje, OVH proponuje przejście z jednej oferty hostingowej na inną. Zmiana oferty w ramach platformy hostingu jest darmowa, pobieramy jedynie opłatę za korzystanie z nowego serwera (bez utraty kwoty wpłaconej za wcześniejszą usługę). Zalecamy, aby operacje związane ze zmianą oferty były wykonywane w godzinach wieczornych/nocnych. Dzięki temu, zmiany rozpropagują się w nocy. Strona na nowym serwerze będzie dostępna następnego dnia. Jeżeli chcesz zmienić hosting, ale masz wątpliwości, jaką ofertę wybrać, skontaktuj się z pomocą handlową.Warunki do spełnienia

Aby przenieść stronę na nowy serwer, należy:

 • być administratorem domeny,
 • mieć hosting przypisany do tej domeny.

Ważne informacje

Nowy system

 • Zmiana nie wiąże się z potrzebą przenoszenia danych umieszczonych na FTP, jak również danych z anonymous FTP (FTP2) jak i przestrzeni Real
 • Operacja zmiany serwera może zająć kilka godzin zanim serwer będzie w pełni funkcjonalny.
 • Czas, który pozostał do daty wygaśnięcia dotychczasowego serwera, zostanie przeliczony i dodany do daty wygaśnięcia nowej usługi.
 • Subdomeny i multidomeny są dtwarzane na nowym serwerze.


Dzięki nowemu systemowi, nie ma potrzeby przenoszenia danych z FTP ani SQL. Po zmianie hostingu twoja strona będzie znowu funkcjonować.

Etapy


1-Zabezpieczenie danych

Należy skopiować pliki strony, przez FTP. W tym celu należy:

 • Zalogować się na serwer FTP, za pomocą ulubionego klienta FTP. W przykładzie korzystamy z darmowego programu FileZilla:
 • W razie problemów z nawiązaniem połączenia, polecamy przewodnik: FtpFileZilla
 • W razie problemów z przypomnieniem hasła, polecamy przewodnik: ProblemyFtp

Wybierz folder na swoim komputerze lokalnym, w którym chcesz umieścić pliki strony. Następnie wybierz pliki z hostingu.

  UWAGA: Domyślnie Twoja strona znajduje się w katalogu “www”, ale może wykorzystywać pliki, które znajdują się w innym miejscu, np. “cgi-bin” lub “requetes”. Najbezbieczniej skopiować całą zawartość konta.


Skopiuj pliki ze swojego hostingu na swój komputer lokalny.


Zachowaj pliki na swoim komputerze. Później pliki zostaną przesłane na nowy serwer ( etap 4).


2-Kopia baz sql

Teraz należy wykonać kopię (tzw “dump”) bazy danych. Udostępniamy następujące metody:


 • przez menagera (zalecane),
 • przez phpmyadmina,
 • przez skrypt PHP,
 • przez SSH.


Procedury zostały opisane w tym przewodniku: BackupyWedlugPlanuTaryfowegoMySQL

3-Złożenie zamówienia na nowy hosting

Teraz należy zamówić nowy hosting. W tym celu należy:

 • Zalogować się do managera,
 • W dziale Hosting związanym z domeną główną skorzystaj z opcji Zmiana oferty hostingowej • Wybierz z listy nowy serwer i okres dzierżawy (w zależności od oferty), następnie zatwierdź. Otrzymasz informację o utworzonym zamówieniu. Możesz go wyświetlić, klikając na dostępny link. Zamówienie jest również wysyłane na Twój adres email.

4-Uruchomienie strony na nowym serwerze

Po opłaceniu zamówienia i jego realizacji, nowy serwer zostanie zainstalowany. Otrzymasz do niego dostępy drogą mailową.Należy zalogować się na nowe konto za pomocą FTP, tym razem, aby umieścić na nim pliki strony.
W tym celu postępują zgodnie z Etapem 1. Po zalogowaniu na serwer, przenieś pliki na swoje nowe konto.

Podczas przenoszenia plików może pojawić się pytanie, czy chcesz zastąpić (overwrite) istniejące pliki. Są to elementy domyślnie umieszczane na nowym koncie, możesz je zastąpić swoim backupem.

Poniższa procedura opisująca wykonanie kopii bazy danych oraz zawartości ftp dotyczy poprzedniego systemu zmiany oferty wirualnej. Nie są to operacje wymagane.


5-Odtworzenie subdomen i multidomen

Jeśli korzystałeś z subdomen i multidomen, zostaną one odtworzyć. Przed zmianą oferty, zaloguj się do managera v3 i skopiuj konfigurację dla wszystkich sudomen i multidomen skonfigurowanych na Twoim koncie. Ta konfiguracja zostanie skopiowana na nowy hosting.

Polecamy następujące przewodniki:


  UWAGA: Możliwe, że subdomeny i multidomeny ze starego serwera będą widoczne w managerze. Niestety ich konfiguracja jest nieaktualna. Należy je usunąć i utworzyć od nowa.


Informacje dodatkowe

 • Przedłużenie ważności serwera

Jeżeli zmieniasz hosting w czasie trwania okresu abonamentowego, czas, który pozostał na tym serwerze jest przeliczany i dodawany do okresu abonamentowego nowego serwera.